
Széchenyi 2020
Kedvezményezett neve: RUBIN Informatikai Zrt.
Projekt címe: Rubin Energiahatékony megoldásainak bemutatása a nemzetközi piacokon
Projekt befejezési dátuma: 2018.04.27.,
Projekt azonosítószáma: VEKOP-1.3.1-16-2017-00117
Szerződött támogatás összege: 7 747 760 Ft
Támogatás mértéke: 50 %
Projekt tartalmának bemutatása: 7 747 760 forint uniós támogatásból valósult meg a Rubin Informatikai Zrt. piaci megjelenésének támogatására irányuló projektje a Széchenyi 2020 keretében.
A külpiaci megjelenés az alábbi kiállításokon, árubemutatókon valósult meg:
- Sepsiszentgyörgy, 2017. október 19-20. V. Székelyföldi IT&C és Innovációs Konferencia
- Augsburg 2018. április 7-10 RENEXPO
- Belgrád 2018. április 24-26. RENEXPO
- Pozsony 2018. április 11-14. Energiahatékony üzemeltetés termékbemutató
- Arad 2018. március 22-23 Energiahatékony üzemeltetés termékbemutató
A kiállítások és termékbemutatók közvetlen kapcsolatfelvétel lehetőségét adták meg a potenciális vevőkkel, a szolgáltatás előnyeiről, igénybevételének módjáról, felépítéséről, és a szolgáltatásban megjelenő hardver eszközökről és a szoftveres kezelőfelületéről is tájékoztatást kaphattak.
A kiállítások során olyan partnereket kerestünk, akikkel megbízható kapcsolatot alakíthatunk ki termékeink és szolgáltatásaink tovább értékesítésére. A projekt hatására beszállítói láncunk növekedett. A 15 495 520 forint összköltségvetésű projekt keretében külpiaci tevékenységünk által elindítottuk cégünket azon marketing eszközök létrehozására, amely a szolgáltatást piacképessé teszi és hosszútávra biztosítja annak kommunikációját.
MKI
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett Mikro- és kisvállalkozások innovációs tevékenységének támogatása című felhívásra a Rubin Zrt. által benyújtott, „Mesterséges intelligencián alapuló költséghatékony villamos mérési hálózat kialakításával energiafogyasztás-monitorozó rendszer kifejlesztése” tárgyú 2018-1.1.1-MKI-2018-00151 azonosítószámú pályázata az Innovációs Testület javaslata alapján 2018. október 19-én hozott döntés értelmében 48 339 629 Ft összegű támogatást nyert.
A projekt célja egy olyan ipari környezetben használható energiafogyasztás-monitorozó rendszer kifejlesztése, amely gyorsabban és egyszerűbben telepíthető mint a jelenlegi rendszerek, alacsony bekerülési költségével lehetővé teszi a gyors megtérülést nagyszámú fogyasztóval rendelkező hálózatokban. A cégek/intézmények széles körének kívánjuk elérhetővé tenni a részletes energiamonitorozásban rejlő megtakarítási lehetőségeket. Célkitűzésünk olyan HW és SW rendszer kifejlesztése, amely az egyes eszközök külön-külön mérése helyett csak egy-egy csomópontban méri a villamos fogyasztást pontosan. A villamos alhálózaton lévő fogyasztók bekapcsolt állapotát olcsó, vezeték nélküli (LoRaWan vagy NBIoT) kapcsolattal rendelkező IoT eszközökkel figyeli. Így a szükséges eszközök költsége és a telepítési költség is jelentősen csökken (50-75%-kal) a mindent mérő megoldásokhoz képest, ezzel az optimalizálás után elérhető 10-30% energiamegtakarítással gyorsan megtérülő beruházást biztosít. Ezzel a fejlesztéssel cégünk megszerzi azt a know-howt, ami további IoT eszközök fejlesztését is lehetővé teszi. A rendszer fontos része a tanulási képességgel felvértezett mesterséges intelligencia alapú SW, amely a fogyasztók bekapcsoltságát – és azok változását – figyelve a tanulási fázisban felismeri az egyes fogyasztók „szokásos” terhelési értékeit, majd ezek alapján a későbbiekben már képes jelezni a rendellenességeket, ismerve az aktuális bekapcsoltsági adatokat. Ez elengedhetetlen a fogyasztás optimalizálásához.
A projekt tervezett befejezési időpontja: 2021.06.30.